تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


سلام به همه دوستان عزیز 86 ای !
بالاخره پس از مدت ها حرف و حدیث دیشب ، یعنی یكشنبه شب انتخابات انجمن علمی دانشكده برگزار شد . بچه های 86 در این انتخابات نقش اصلی رو ایفا كردن چرا كه همه كاندیداهای این دوره از انجمن علمی از بچه های ما بودن .
وبلاگ ورودی های 86 افتخار دارد تا گزارش كاملی از این مراسم در اختیار خوانندگان عزیز وبلاگ قرار دهد .
برای دیدن این گزارش ادامه مطلب را مشاهده كنید.

ساعت 8.5 شب بود كه جلسه شروع شد ابتدا قرائت قرآن و سرود ملی و سپس آقای كاوه آذربایجانی دبیر سابق انجمن علمی به بیان عملكرد یكساله این انجمن پرداخت .
هر چند در فعالیت های دوره هشتم نقاط قوتی هم وجود داشت ولی متاسفانه نقطه پرفروغی را در عملكردهای انجمن دوره قبل مشاهده نكردیم به طوری كه دو فعالیت برتر و اهم انجمن علمی نصب برد و راه اندازی خط مستقیم برای این انجمن بود و اعلام شد كه پروژه نصب برد از اردیبهشت ماه شروع شده و نهایتاً هفته پیش به نتیجه رسید .
البته نباید از موضع انصاف خارج شد !
همه ما می دانیم انجمن علمی دوره قبل به هیچ وجه به انجمن شباهتی نداشت . چرا كه آقای كاوه آذربایجانی تنها با كمك تعداد بسیار اندكی از دوستان خود متحمل این مسئولیت شده بودند و باید گفت الحق با این تعداد نفرات محدود كارهای بزرگی نیز انجام دادند . انتقاد از عدم وجود فعالیت مهم در رزومه كاری انجمن انتقاد به شخص آقای آذربایجانی نیست كه انتقادی به ساختار انجمن علمی گذشته و كم لطفی برخی دوستان به آن است .
و این همان نكته ایست كه قبلاً شاهد آن بوده ایم یعنی دقیقاً یك دوره قبل تر كه آقای بیغشی مشابه آقای آذربایجانی تمام فعالیت ها را با تعداد اندكی نفرات انجام می دادند . امیدواریم این دوره از انجمن علمی به این معضل دچار نگشته و همه دوستان 86ای كه موفق به حضور در انجمن شدند  بتوانند در اعتلای سطح علمی دانشكده قدمی بردارند .
پس از بیان عملكرد دوره هشتم ، كاندیداهای دوره نهم انجمن علمی به بیان سخنرانی و معارفه خود پرداختند . اسامی این عزیزان قبلاً به شرح زیر اعلام شده بود :

1- آقای بهروز آریان پور
2- آقای حمید انصاری
3- خانم الهام پروین
4- خانم منا پور جعفر
5- خانم عطیه خرمی
6- آقای اسماعیل خواجه
7- آقای سید علی رحیمی
8- آقای سینا رشیدی
9- آقای محمد شیبك
10- آقای احسان قاسمی
11- قای علی قاسمی
12- آقای علی نیازمند


حال مختصری از صحبت های این عزیزان را بشنویم :

آقای بهروز آریان پور
آقای آریان پور با یك سخنرانی كاملاً انتقادی جلو آمده بودند . ایشان تاكید زیادی بر وجود مشكلات در دانشگاه داشتند و گفتند " این كمبودها كمبودهایی است كه قربانی آن در درجه اول گریبانگیر دانشجویان است نه مسئول پشت میز نشین كه با گذشت زمان شیرینی پشت میز نشینی او بیشتر می شود ... همه ما این ایه از قرآن رو شنیدیم كه (ن والقلم و ما یسطرون)  اما اونا میخوان ما دنبال نون باشیم نه قلم ... مسئولین باید كار كنند تا دانشجویان درس بخونن نه اینكه دانشجویان درس بخونن تا مسئولین كار كنن ."
 

آقای حمید انصاری
"آیا ما باید اینجا با افسوس سرگردان باشیم ؟ آیا باید با حسرت به رویای سبز ای.آی.تی بنگریم ؟ آیا این همان جایی نیست كه بزرگان دنیا در آن تدریس كردند ؟...
من هیچ قولی نمی دهم اما به بهانه نمی شود هم نباید نا امید شد قبول كنیم كه می شود ... "
ایشان محور فعالیت های خود را ارتباط با صنعت ، كتابخانه بانك نرم افزاری مرتبط با صنعت نفت و ... نامید .


خانم الهام پروین
"چرا من باید سر كلاسها انتقاد های بی جای برخی از اساتید را تحمل كنم كه معتقدند بار علمی ضعیفی دارید ؟ ...دانشجوهای ما به انزوا كشیده شده اند و با بقیه انجمن ها و همایش های علمی ارتباطی ندارند ...فقط كسی كه معدل بالا دارد نیست كه می تواند كار علمی انجام دهد ...در سطح دانشگاه نیست، كه از برخی اساتید استفاده كند كه در سطح صنعت نفت نیستند ... اینجا نباید محل تجربه آموزی تازه فارغ التحصیلانی باشد كه به عنوان استاد به اینجا می آیند "

خانم منا پور جعفر
" همه ما شنیدیم درخت تو گر بار دانش بگیرد   به زیر آوری چرخ نیلوفری را    اومدیم به زیر آوریم چرخ نیلوفری را ؟ پس چی شد مصراع اولش یادمون رفت ؟ ... اگرچه آبادان بدون امكانات است اما هنر این نیست كه در اوج امكانات كار كنی هنر بهترین استفاده از امكانات است ... من مهندسی شیمی میخونم با گرایش آتش رشته ای كه برای نیاز صنعت بوجود اومده ولی بعد از دوترم آیا انصافه هر وقت به پالایشگاه میریم مارو میبرن جلوی ماشین های آتش نشانی ! بچه ها نخندید این درده !  ... تا كی به پیشینیان خود افتخار كنیم ؟ پس آیندگان به چه افتخار كنند . "


خانم عطیه خرمی
ایشان در ابتدا از نبود هیئت علمی و عدم وجود ارتباط تنگاتنگ با صنعت سخن گفته و افزودند " چرا ما بچه های سال دوم و سوم باید تنها یكی دو بار پالایشگاه رفتیم ؟ اونم دو سه ساعت كه فقط ببینیم ... نباید با (با این اساتید چه توقعی دارید)  خود را قانع كرد... چرا از كلاسهای اساتید برتر دانشگاه استقبال نمیشود ؟ " همچنین ایشان اهداف خود را اینگونه نام برد توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت ،برگزاری دوره های آموزشی با گواهینامه ، برگزاری كلاس های زبان ، توسعه مجلات و نشریات ، زمینه ای برای توسعه پژوهش و تحقیق و تلاش برای ارشد رشته های ایمنی و آتش


آقای اسماعیل خواجه
"جامعه علمی ما بسیار كند به سمت اهداف خود پیش می رود  جامعه ای كه سرشار از نخبگان است ... دانشگاه نفت یكی از مهم ترین تامین كننده های نیروی انسانی صنعت نفت است اما چند سالی است كه سطح علمی آن افت كرده است كه در ارائه مقالات و رتبه های كم فروغ مشخص است ... باید در انجمن علمی از موازی كاری ها جلوگیری كرد و با بقیه تشكل ها هماهنگ بود  ... از اهداف من برگزاری سمینار های علمی كوتاه مدت و فعالیت در زمینه زبان است همچنین نشریه داكتر اویل هم باید پرفروغ تر جلوه كند "


آقای سید علی رحیمی
" چرا همه ساله برخی مشكلات خاص مشكلات اصلی ما هستند و حل نمی شوند ؟ دلیل این امر آن است كه ما آرمان گرایانه كار می كنیم این ها مسایلی نیستند كه با یك سال حل شوند البته نباید برخی از باند بازی هایی كه در دانشگاه هست نادیده گرفت … چرا تشكل ها و مسئولین ایده جدیدی ندارند و بر روال گذشته كار میكنند ؟ دلیل آن كمك نگرفتن از افراد علاقه مندی است كه به آنها میدان داده نمی شود … ما می توانیم استاد های بد را بیرون كنیم اگر بخواهیم … میتوانیم مسئولی را عوض كنیم اگر بخواهیم . و اگر بخواهیم … "


آقای سینا رشیدی
" ما فرسخ ها راه نیامدیم تا غذا های رنگارنگ سلف را بخوریم بلكه آمدیم تا درس بخوانیم و از آن در صنعت استفاده كنیم ولی دفتر ارتباط با صنعت قوی نداریم . اصلاً مسئول ارتبا ط صنعت ما كجاست ؟ مسئول ارتباط صنعت ما با همه چیز و همه كس ارتباط دارد به جز صنعت ... آیا سهم ما از پالایشگاه آبادان فقط بوی آمونیاكی است كه به ما می رسد ؟ ... نقش زبان باید پر رنگ تر شود ... مسئولین كتابخانه پس از سال ها تلاش موفق شدند لیست كتابخانه را به عنوان لیست آثار ملی كشور ثبت كنند ... در اینجا خبری از تحقیق و پژوهش نیست و می خواهند ما از صفحه كلید فقط دو كلید كپی و پیست را بلد باشیم ... از برنامه های من راه اندازی طرح های اجرایی آموزشی زبان تخصصی با ارائه مدرك ، ارتقا وضعیت برنامه واحد های درسی ، اعزام دانشجویان به مناطق نفت خیز ، تجهیز كتابخانه و جذب اساتید لایق صنعت نفت است . "


آقای محمد شیبك
" از اهداف من تلاش برای ارشد رشته ایمنی است ... دفتر ارتباط با صنعت ما ضعف دارد و باید با صنعت ارتباط بیشتری داشته باشد . انجمن علمی با هماهنگی شركت های مختلف میتواند پروژه هایی را در اختیار دانشجویان بگذارد ... " همچنین ایشان به مشكلات موجود در كتابخانه و هیئت علمی نیز اشاره كردند .


آقای احسان قاسمی
" من با انتقاد شروع می كنم و با انتقاد هم پایان می دهم ما همه كاستی ها را می گوییم بجز كاستی هایی كه از خودمان است مثلاً نشریه داكتر اویل تنها سالی یكبار چاپ می شود ... برخی رشته ها مدیر گروه ندارند ولی ما هیچ گونه نگرانی نسبت به این موضوع نداریم . و همچنین تعطیلی های بیش از حد دانشگاه ... جایی كه ادعا می كند دانشجویان تسلط كامل به زبان دارند تنها با دو ترم كلاس زبان نمی تواند این امر را محقق كند . در صورتی كه برخی دانشگاهها چنین ادعایی نداشته و دایره زبانی قوی تر از ما دارند . مگر تعداد مقالات هیئت علمی ما چقدر است كه از دانشجویان انتظار داشته باشیم "


آقای علی قاسمی
" مشكل ارائه شدن برخی دروس مهم و پیشنیاز به صورت سالانه مشكلی مهم است و باید برای آن فكر چاره بود ... باید شرایط ایده آل برای استاد ارائه داد تا او را جذب كرد آیا حق ما نیست كه از اساتید خوب و هیئت علمی قوی برخوردار باشیم ؟ ... باید دانشگاه های دیگر به ما غبطه بخورند نه ما به آنها ... باید انجمن ماهنامه ای داشته باشد تا به ارائه عملكرد های خود و برنامه های آینده و ... در آن بپردازد . "


آقای علی نیازمند
ایشان انصراف خود را از این دوره انجمن علمی اعلام داشتند .


بعد از معرفی نامزد ها شمارش آرا با حضور نماینده های بسیج ، شورای صنفی و انجمن اسلامی آغاز شد  و تا ساعات پایانی شب ادامه داشت .

ait86

رای های باطل هم به نوبه خود جالب بودند بطور مثال برخی دوستانی كه نامزد نشده بودند و یا انصراف داده بودند آرایی كسب كردند از جمله علی دایی !‌ البته آرا باطلی هم وجود داشت كه با دیدن آن لبخند بر لبان نمایندگان تشكل ها جاری می گشت و از خواندن آن امتناع می ورزیدند .
و بالاخره نتایج شمارش آرا بدین شرح اعلام گشت
 

1- آقای بهروز آریان پور                89 رای
2- آقای حمید انصاری                 107 رای
3- خانم الهام پروین                   97 رای
4- خانم منا پور جعفر                 191 رای
5- خانم عطیه خرمی                  95 رای
6- آقای اسماعیل خواجه             67 رای
7- آقای سید علی رحیمی          183 رای
8- آقای سینا رشیدی                 135 رای
9- آقای محمد شیبك                  113 رای
10- آقای احسان قاسمی            166 رای
11- قای علی قاسمی                124 رای

ضمناً طبق قوانین باید از هر رشته یك نماینده در این انجمن حضور داشته باشد .

ait86


خانم ها  منا پور جعفر و  عطیه خرمی و آقایان سید علی رحیمی ، احسان قاسمی ،  سینا رشیدی ، علی قاسمی و محمد شیبك ما از طریق وبلاگ بچه های 86 به نمایندگی از تمام 86ای ها از صمیم دل موفقیت شما را در ورود به انجمن علمی دوره نهم تبریك عرض مینماییم و برای شما آرزوی موفقیت در جهت اداره امور انجمن و همچنین ارتقا سطح علمی دانشكده را داریم .

راستی می گفتن تو این انتخابات باند بازی و از این حرفا بوده اگه درباره این موضوع یا كاندیداها و یا هرچیزی كه مربوط به این جریانه نظری دارید جاش درست همین زیره ... نیگا كنید نوشته نظرات ... منتظریم
موفق و پیروز باشید .
[ چهارشنبه 14 اسفند 1387 ] [ 07:28 ب.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?