تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


سلام به همه دوستان عزیز !
دیروز صبح که داشتم توی محوطه اصلی قدم می زدم  دیدم جلوی درب انجمن اسلامی یکمی شلوغه بیشتر که دقت کردم دیدم در برد آزاد انجمن اسلامی اطلاعیه ای نصب شده و اون افرادی که اونجا جمع شدن مشغول مطالعه این اطلاعیه هستند .برام جالب بود بدونم این چه جور اطلاعیه ایه که اینقدر جذابه و همه رو به خودش مشغول کرده .
از یه نفر پرسیدم چه خبره ؟ گفت : نامه اعتراض به شورای صنفیه !!

لطفاً ادامه مطلب را مشاهده نمایید .

حقیقت یکم جا خوردم ! نامه اعتراض به شورای صنفی ؟؟!
آخه با پیش زمینه ای که از نظرسنجی وبلاگ در مورد شورای صنفی و همچنین جو موجود داشتم لااقل در این زمان وتاریخ اصلاً انتظار نداشتم بخواد نامه اعتراضی نوشته بشه !
به هر حال من هم شروع کردم به خوندن اون نامه ...
وقتی به پایان نامه رسیدم واقعاً نمی دونستم باید به این نامه بخندم یا به حال نویسندش تاسف بخورم !
قبل از این که مطلب رو ادامه بدم اجازه بدید یه نکته ای بگم که قبلاً هم بهش اشاره کردم : وبلاگ ورودی های 86 دانشکده نفت آبادان هیچ گونه حب و طرفداری و یا عنادی با شورای صنفی و هیچ تشکل و گروه دیگری نداشته و ندارد !
نامه رو که خوندم حقیقتاً خیلی نکات مبهمی در ذهنم ایجاد شد و بخاطر رفع این نکات هم که شده دوباره خوندمش و خلاصه چند بار من اون نامه رو خوندم ولی هر بار که می خوندم نمی تونستم یه تحلیل جامع وکلی از نامه داشته باشم احتمال اینکه مشکل از من باشه هم هست درست ! ولی فکر کنم چند نفر دیگه هم که کنار من بودن با حرفهایی که می زدن و تیکه هایی که می پروندن مشکل مشابه من رو داشتن !
دوستان ، هدف ما از ایجاد این پست این نیست که بخوایم این نامه و یا نویسنده اونو بکوبیم یا مسخره کنیم که اینو خدا خوب می دونه ... ولی حقیقت اینه که هر چقدر هم بخوایم در مقابل این نامه سکوت کنیم نمی تونیم ! واقعاً نمی شه ! چرا که این نامه علاوه بر لحن غیر مودبانه خود که به نظر من توهین به خواننده آن است نکاتی را داراست که حقیقت ندارد ! که اگه با دقت بخونیم متوجه اونا می شیم .
قبل از خواندن ادامه مطلب شما رو دعوت می کنیم  تا اگر نامه رو نخوندین اونو بخونین تا متوجه بشید که ما چی می گیم . چون ممکنه که حوصله رفتن به محوطه اصلی رو نداشته باشید و یا این نامه برداشته شده باشد ما نسخه ای از آن را به صورت عکس  اینجا در اختیار شما می گذاریم که با ذخیره اونا می تونید اونو مطالعه کنید .

                     ait86                    ait86                    ait86

نکته بعد این که این پست به منزله جوابیه نامه نیست که این اصلاً در حیطه وظایف وبلاگ ما نیست ! بلکه صرفاً جهت روشن شدن برخی مطالب می باشد . و بعدش هم قضاوت شما ...
درباره مشکلات مطرح شده در نامه چون ما ریز این مسایل رو نمی دونیم اجازه بدید زیاد حرف نزنیم و در حد واقعیاتی که می دونیم اظهار نظر کنیم اما اجازه بدید از نویسنده این نامه یک سوال داشته باشیم .
واقعاً هدف شما از نوشتن اینچنین نامه ای آن هم به این سبک و سیاق چی بود ؟ ببینید ، در کل بیان کردن مشکلات کار آنچنان شاقی هم نیست اون هم تو این دانشکده و فکر می کنم از عهده همه بر بیاد . در کل گله و شکایت یکی از راحت ترین راه های مواجهه و در اصل گریختن از تفکر برای ارائه راه حل است . ولی دو بحث اینجا مطرح میشه ، ممکن است این گله و شکایت در پشت ظاهر تلخش منجر به اصلاح شود که اصولاً از آن به انتقاد یاد می شود و حالت دوم این که گله و شکایت هیچ سودی نداشته و کوچکترین کمکی به رفع مشکلات نمی کند که هیچ به آن دامن می زند .
آقای نویسنده آیا واقعاً هدف شما از نگارش این متن به اصطلاح ادبی و در حقیقت بی ادبی ، انتقاد بود ؟ آن هم انتقاد سازنده ؟ و یا این که هرچه دلتان خواست و به ذهنتان رسید الان روی برد آزاد داره خودنمایی می کنه ؟ آیا این درسته چشم ها را روی خیلی از حقایق ببندیم و دهان را به بیان غیر حقایق بگشاییم ؟
البته که منکر این مسئله نمی شویم که ما در میان کلکسیونی از مشکلات مختلف زندگی می کنیم و با آنها دست و پنجه نرم می کنیم . ما هم می دانیم که مشکلات ما آنقدر بزرگ است که عرصه زندگی را بر ما تنگ کرده ... اما آیا واقعاً این راه حل مشکلات است که شورای صنفی را بکوبیم ؟ ما هم معتقدیم شورای صنفی در برخی موارد کم کاری هایی داشت اما فکر می کنیم شیوه بیان نباید اینجور باشد .
مدتی پیش یه نظرسنجی گذاشتیم تو وبلاگ که نشون می داد بچه ها از کار شورا راضی که نه اما شاکی هم نیستند . بابا آخه ما هم یه چیزایی رو می فهمیم ! می دونیم خیلی از مشکلات پیش اومده به خاطر حضور این دوره از شورا نیست که به دلایل دیگریه ! هدف ما دفاع از شورا نیست اما اگر کمی منطقی فکر کنیم متوجه می شیم که تیکه انداختن به شورای صنفی و هر کسی که ما ازش بدمون میاد مشکل ما رو حل نمی کنه !
اگر به متن این نامه که بیشتر شبیه به یک انتقام نامه است دقت کنیم به سادگی متوجه می شیم که هدف از نامه انتقاد سازنده نیست و در اصل یک جور حس دشمنی در آن دیده میشود .
نامه اینجور شروع می شود "گله کردن از وضع نابسامان دانشکده کاری است عادی برای دانشجویان دانشکده ما اما نه به صورت اعتراضی هدفمند و رسمی ... " که علناً نویسنده در آغاز نامه بیان کرده هدفش گله کردن است نه انتقاد ...  و در ادامه آن آمده " باید به مسئولین اعتراض کرد و حق و حقوق پایمال شده را مطالبه نمود ... "  که ظاهر جمله نشان می دهد از نویسنده حق و حقوقی خورده شده و ایشان در پی آن است !
این جمله را خوانده و لحن آن را مورد قضاوت قرار دهید که چه لحنی است کاری به درست بودن یا نبودنش نداریم  " شورایی که با مجموعه ای از قول های رنگارنگ و زیبا از طرف اعضای آن شروع شد .."
و اما یکی از نکاتی که ما شدیداً به آن معترض هستیم این جمله است "... و امیدوار به آینده نزدیک برای دستیابی به دانشکده درخور شان وزارت نفت ..." که عین توهین به دانشجو است !
آقای نویسنده محترم ! شأن دانشکده نفت آبادان به دانشجوهای آن است نه وزارت نفت !! این ما هستیم که به دانشکده ارزش میدیم نه وزارتخانه محترم ! ارزش یک محیط فرهنگی به اشخاص تشکیل دهنده آن است . شما برای خودتان که یکی از دانشجوهای اینجا هستید و برای ما اینقدر ارزش واحترام قائل نیستید که شان دانشکده ما رو به وزارت نفت می دونید !! آیا این غیر از توهین به شخصیت دانشجوست ؟
عبارات این نامه بوی عناد می دهد مثل این عبارت : ".. با آمدن شورای بسیار محترم و متشخص صنفی .."
در نامه آمده " چند بار شورای صنفی مسئولین طرح های عمرانی را مورد مواخذه قرار دادند ..." آخه مگه شورای صنفی دادگاه است که کسی را مواخذه و یا تشویق کند ؟
و چند سطر پایین تر عنوان شده حفظ شخصیت حقوقی و کسب احترام از طرف مسئولین حق السکوتی است که شورای صنفی می گیرد ! اجازه بدید در مورد این تهمت و توهین به شورا و خواننده که البته بر همه روشن است قضاوت را بگذاریم به عهده شما !
در مورد عبارات بکار برده شده در مورد خوابگاه صلاح می دانیم بچه های شورا جواب بدن اما عبارات باتلاق های ترسناک و پل صراط و خندق های عظیم ما را لحظه ای به یاد آخرت انداخت که جا داره از نویسنده تشکر کنیم که یاد مرگ را در دل ما زنده کردند !
بکار بردن این عبارات در این نامه جای شرمندگی دارد " نکته زیبای دیگر در این کمیته سلب اعتماد به نفس از دانشجویان هنگام ورود به سرویس بهداشتی و قضای حاجت می باشد " و یا " پرتاب شدن قطرات ناشناس و مجهول الهویه " و یا "قرار گرفتن سرویس های بهداشتی در نزدیکی تشکل های دانشجویی نشانه اهمیت آن است " این عبارات آن هم در چنین نامه ای اصلاً قابل پذیرش نیست . در مورد مسایل آموزشی هم پاسخ به عهده بچه های شورا ...
در مورد سلف هم نویسنده محترم چون می خواستن نامه سراسر شکایت نباشه و مثلاً از خوبی ها هم گفته باشن اظهار لطفی به سلف کردند که البته در جمله بعد سلف را هم با بقیه قسمت ها می کوبند ! و البته این عبارت جالب در سلف جای بحث دارد " آوردن یک متخصص تغذیه پیشنهادیست از طرف ما " ! تا جایی که ما می دونیم آوردن یک متخصص تغذیه امری بود که خیلی وقته شورا دنبالشه و به قول بچه ها پیشنهادتون سوخته بود . در مورد کمیته ورزشی هم جوابش با بچه های شورا ...
شاید این عبارت اوج هنر در این نامه باشد " wireless نگو بلا بگو ، خوشکل خوشکلا بگو " که بکار بردنش در این نامه جای تامل دارد . و البته در مورد سرعت پایین اینترنت من مشکل نویسنده را بعد از خواندن های مکرر نامه متوجه شدم !
ایشون بجای اینکه enter بزنن از دکمه INTER استفاده می کنن و البته این تنها مشکل ایشون نیست چون ایشون بجای receive کردن از اینترنت RECIVE می کنن ! بنا براین سرعت اینترنتشون اینقدر پایینه !
ضمناً در قسمتی که ذکر شده دکتر نبهانی به حساب مخابرات پول واریز کرده باید گفت دکتر نبهانی از حساب شخصی خودشون که پولی واریز نکردن ! البته اگر پولی واریز شده باشد از حساب دانشکده است پس باید گفت دانشکده پولی واریز کرده !
قسمتی هم که ایشون بر احوال خویشتن و دیگران با ذکر حالت های مختلف وای گفتند هم جالب توجه است . در مورد آقای احمدی زاده هم بحثی نمی کنیم و با حرف نویسنده که فرموده بودند کسی که بیشترین آرا کسب کرده معتمد ترین فرد است موافقیم اما باید بگوییم بر خلاف حرف ایشون همیشه و الزاماً نفر اول مسئول ترین فرد نیست در ضمن فکر می کنیم اگر خود آقای احمدی زاده توضیح بدهند بهتر باشد تا اینکه نویسنده محترم از جانب تمامی بچه ها یک تنه شورای صنفی را محکوم کنند .
و نامه با این جمله عجیب خاتمه می یابد که ما متوجه نشدیم منظور نویسنده چی بود " با آرزوی قرار گرفتن در مسیر صحیح وتوفیق روز افزون برای شما از درگاه ایزد منان که همانا افتخار و راحتی برای ما خواهد بود نامه را به پایان می رسانم ." توفیق روز افزون شورای صنفی راحتی برای ما عنوان شده که ما متوجه منظور نویسنده محترم نشدیم .

دوستان ، تا حد ممکن سعی کردیم در مواردی که شورا باید پاسخگو باشد حرفی نزنیم وگرنه خیلی حرف های دیگر هم داشتیم که آنرا به بچه های شورا می سپاریم .  
و البته این را حق بچه های شورای صنفی می دانیم که در مقابل این نامه که به لحن خوبی نوشته نشده بود جوابی را از آنان بشنویم . وبلاگ ورودی های 86 از این عزیزان دعوت می کند تا در صورت تمایل و در صورت وجود جوابی بر این نامه از طریق این وبلاگ آن را در اختیار خوانندگان عزیز وبلاگ قرار دهند .
نمی دانیم این نامه را چه کسی نوشته یک 86 ای یا کس دیگر و اصلاً اهمیتی هم ندارد اما ، به هر حال ما در درجه اول به عنوان دانشجو و بعد به عنوان 86 ای از نماینده های خودمون در هر تشکلی و به هر شکل موجود البته تا زمانی که احساس کنیم هنوز نماینده ما هستند و از ما دور نشدند دفاع می کنیم .
حالا قضاوت با شما ، منتظر نظراتتون هستیم .
[ سه شنبه 25 فروردین 1388 ] [ 08:07 ب.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?