تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


سلام به تمامی هم دانشکده ای های عزیز !
بابا عجب اوضاعی شده ها ! یکی برداشت یه نامه ای زد تو برد آزاد و حرف دلشو زد که اقا شورا صنفی فلان جوره  ، از فرداش سیل جوابیه ها و نامه هایی بود که روی برد آزاد دیده می شد ...
 یکی اینو می کوبه اون یکی میگه چرا دعوا می کنید یکی دیگه می گه تقصیر فلانیه ... ولی ظاهراً تمامی این عزیزان عنایات ویژه ای به وبلاگ 86 ای ها دارن و خیلی به ما لطف دارن !!

لطفاً ادامه مطلب را مشاهده کنید .

اصلاً بذارید از اولش شروع کنیم ، از همون اولین نامه ای که زده شد تو برد آزاد ... نامه ای که به نظر برای انتقاد از شورای صنفی 86 نوشته شده بود ، نامه ای که به نظر ما اصلاً مودبانه و در خور شان یک دانشجو نوشته نشده بود ، نامه ای که به اعتقاد ما در آن از الفاظی استفاده شده بود که توهین محض به دانشجو بود ، نظر ما این بود که یک دانشجو نباید به خود این اجازه را بدهد که قلم به دست بگیرد و هر آنچه که خواست مکتوب کند ، به هر کس که خواست توهین کند و بعد این نوشته ها را در معرض دید قرار دهد . و این دقیقاً همان اتفاقی بود که متاسفانه آنروز افتاد و ما نامه ای را در برد دیدیم که فقط هدف آن انتقاد از شورای 86 نبود بلکه نامه ای بود پر از الفاظ زشت و سراسر توهین به شخصیت های حقوقی و حقیقی مختلف ...
خب ، حالا باید چکار می کرد ؟ یک راه این بود که همه سکوت کنند و صدای کسی در نیاد که شاید شورای صنفی جوابیه ای صادر کنه یا نه ! و راه دوم این بود که بالاخره باید یکی صداش در میومد که جناب نویسنده شما حق ندارید با این نامه خود به افراد توهین کنید و ما راه دوم را برگزیدیم یعنی وظیفه خود دانستیم که راه دوم را انتخاب کنیم و در برابر چنین نامه ی توهین آمیزی سکوت را جایز ندانستیم !
و بر آن شدیم تا نامه ای در وبلاگ بنویسیم و بر خلاف نامه قبلی خیلی محترمانه به این دوست عزیز بگوییم که کار شما درست نبود و نباید که به همین سادگی حرمت ها را بشکنید و به اشخاص مختلف تهمت زده و توهین نمایید و البته اقرار می کنیم که در حین نوشتن نامه شیطنتی هم کردیم و به دو غلط املایی که در نامه بود گیر دادیم که ظاهراً به مذاق برخی دوستان خیلی خوش نیامد و هر موقع خواستند علیه ما حرفی بزنند همین جمله ما را چماقی کرده و بر سر ما کوبیدند .
بله ، ما وظیفه خود دانستیم که سکوت نکنیم و به لحنی محترمانه این مشکل را به گوش نویسنده آن برسانیم و تا جایی که می شد سعی کردیم از جانب شورا چیزی نگیم تا فردا اشتباه از آب در بیاد و یا شورا مدعی بشه که چرا از جانب ما صحبت کردید . ما فقط رفتیم سراغ لحن نامه و شروع کردیم به نوشتن نامه ای با عنوان انتقاد یا انتقام . نامه ای که نه جوابیه شورا بود نه دفاعیه از شورای صنفی و نه حتی جوابیه ای بر نامه قبل ... فقط و فقط اعتراضی بود به نویسنده محترم و لحنی که نامه ایشان داشت . اعتراضی بود تا نشان دهیم نمی توانیم ببینیم به همین سادگی به افراد توهین شود اعتراضی که بگوییم ما به اندازه خود و نه بیشتر با حرکت نویسنده مخالفیم و نمی توانیم سکوت کنیم .
و البته این نظر ما بود و از همان اول هم می دانستیم که این حرکت مخالفانی را در پی خواهد داشت اما مهم تر این بود که از عقیده خود دفاع کنیم و حداقل نشان دهیم که معترضیم و اگر بار دیگر هم با چنین لحنی به کسی توهین شود سکوت نمی کنیم  ... چه برسد که این توهین علاوه بر هم نوع و هم دانشکده ای ما به نماینده های ما 86 ای ها شده باشد نماینده هایی که از جنس ما هستند از جنس دانشجو ، آن هم دانشجویی که برای مشکلات خود ما دانشجویان زحمت می کشد نه برای مسئولین !
چرا خیلی چیز ها را فراموش کردیم ؟ این ها از  خود ما دانشجویان هستند ... حالا مثلاً اگه کم کار می کنند یا اصلاً کار نمی کنند و فقط اسمی شورا هستند باید اعتراض کنیم یا توهین ؟ باید بگیم آقا شما فلان عیبو دارید برطرفش کنید یا اینکه با تمسخر و توهین این عیبو بکوبیم تو سرشون ؟
شک ندارم که اگه این جمله رو بگم ، میگن دارید از شورا طرفداری می کنید همونطوری که تا حالا کم این تهمتو به ما نزدن اما آخه ما هایی که الان نشستیم داریم میگیم شورا فلانه و کار نمی کنه و عرضه نداره همونایی نیستیم که واسه انتخابات شورا قدم از قدم برنداشتیم تا یه وقت معدلمون خراب نشه ؟ چرا اینارو یادمون می ره ؟ چرا یادمون نمی یاد تو انتخاباتی که 9 نفر باید انتخاب می شدن 11 نفر کاندید شدن ؟ دانشکده ما حداقل 600 نفرو که جمعیت داره پس چرا فقط 11 نفر ؟ بله اون روز ما جرات نکردیم بریم جلو  حالا امروز  به همونایی که رفتن جلو داره توهین می شه و از ما انتظار سکوت می ره و می گن به اونا توهین شد که شد ما چرا چیزی بگیم ؟ما هیچ وقت از کم کاری و عیوب شورا دفاع نکردیم و نخواهیم کرد و انتظار هم نداریم که کسی دفاع کند اما در مقابل توهین به نماینده های ما چی ؟ ایا باز هم دفاع نکنیم ؟ و یا بهتر بگویم حمایت نکنیم ؟ نه ! اینو دیگه نمی تونیم ....
یکی دو روز از انتشار اون مطلب تو وبلاگ نگذشت که دیدیم مطلب ما سر از برد آزاد درآورده ... منتظر بودیم تا نظر بچه ها رو نسبت به کار خودمون بدونیم و طولی نکشید که چند نظر برای ما اومد که چند تای اونا فقط ما رو محکوم کرده بودند و به ما تهمت دفاع از کم کاری های شورا رو زده بودند و البته شاید این تهمت در مقابل برخی از تهمت ها خیلی خوب بود ! آخه کار تا جایی پیش رفت که به ما گفتند شما دارید فعالیت سیاسی می کنید !!! اینم از اون حرفا بود .
به ما گفتند شما فقط هدف تون سرپوش گذاشتن بر کم کاری ها بود گفتن که هیچ حرفی برای گفتن نداشتید به نظر برخی دوستان نامه ما بی محتوی بود و در نظر برخی دیگر حرف هایی که زیبا نبودند لیکن ما لباس زیبا بر تن آنان پوشاندیم و البته برخی هم با ما موافق بودند .
بعد از اینکه نامه ما در برد رفت جوابیه شورای صنفی هم روی برد آمد جوابیه ای که ما روی آن بحث هایی داریم البته نه به خاطر اینکه بگیم ما طرفداری نکردیم به خاطر اینکه ما هم مثل شما دانشجو هستیم و برخی جواب ها رو نمی پذیریم بعد یه سری ها یادشون اومد که از شورای صنفی دوره های قبل هم باید انتقاد بشه پس یه نامه هم واسه این نوشته شد . بعدش یه شعری توی برد نصب شد با مضمون این که ما بچه های شورا رو انتخاب کردیم و براشون تو شب معارفه کف زدیم حالا که این مشکلات پیش اومده از ماست که بر ماست ! که توسط شاعری به نام مستعار یانگوم سروده شده بود بعدش جوابیه ای اومد از طرف آقای ابطحی که از شورای صنفی دوره خودشون دفاع کرده بودند و بعد از اون مطلبی با عنوان ایست که جای تامل دارد .
بله دوستان ، ما در مقابل اون نامه سکوت نکردیم و انتظار داشتیم بقیه هم سکوت نکنند تا چنین اتفاقاتی نیفتد که این دوست عزیزمون در اون نامه اشاره کردن .
دوستان هم دانشکده ای من ! روزی که ما پشت نماینده های خودمون رو خالی کنیم روزی است که هر مسئولی اجازه توهین به ما را به خود می دهد ! اگر ما آن روز نوشتیم که دوستان به نماینده های ما توهین شده از آنان ذفاع کنید به این خاطر بود که چنین روزی را می دیدیم ، نه برای اینکه دفاع کنیم از کم کاری های شورا ! بله .. اگر ما دانشجویان از نماینده های خود حمایت نکنیم بهترین امتیاز را به مسئولین دادیم ! دوستان من ، شکستن همه کاسه کوزه ها سر شورا کار آسونیه اما اینه نتیجش اینه که یه مسئول کم کاری خودشو میندازه گردن شورای صنفی . چرا ؟ چون می دونه کسی نیست حمایتشون کنه ... و این تازه اول کاره . امیدوارم این قائله زودتر خاتمه پیدا کنه تا اوضاع از این که هست بدتر نشه .
و امروز هم که مجدداً نامه ای اومده بود روی برد که نویسنده خود را یک سال آخری معرفی کرده بود و برخی صحبت هایی را در باره شورای صنفی فرموده بودند و البته در مورد نامه وبلاگ ما که فرموده بودند به نظر ایشان بی محتوی بود که البته نظر ایشون محترمه .
اما باید خدمت این دوست عزیز عرض کنیم که ما به تمسخر نامه اولیه نپرداختیم ! این دید شماست که نامه مارا تمسخر می بیند هدف ما چیز دیگری بود که در بالا اشاره شد نه تمسخری که شما می فرمایید . در ضمن نتیجه گیری جالبی داشتید ! (( کسی که به فلان کلمه برای رد تقاضای هم دانشگاهی خود گیر بده ، دارای هیچ گونه ذهنیت و قوه نقدپذیری نمی باشد ! )) اگر واقعاً معیار سنجش شما برای قوه نقدپذیری اینه .. بله درست می فرمایید . و آخرین نکته این که ما هم مثل شما دانشجو هستیم و تمامی این مشکلات را می بینیم ! ما هم در همین دانشکده به سر می بریم ! اما فکر می کنیم که برای هر کاری که می خواهیم بکنیم باید کمی تامل کنیم تا بعداً به مشکل نخوریم . بله ما هم می دانیم که آب گرم مشکل داره ، سرعت اینترنت پایینه ، از سقف ها و فلش تانک ها قطرات آب جاری است و هزاران مشکل دیگه وجود داره ! اما آیا این راهی که ما پیش گرفتیم به نتیجه می رسه ؟ آیا نامه های پی در پی و قهر از نماینده های ما مشکلات ما رو حل می کنه ؟ اگه حل می کنه که ادامه بدیم اما اگه حل نمیشه باید یه فکر دیگه کرد .
و در پایان باز هم متذکر می شویم : دوستان و هم دانشکده ای های عزیز با حمایت نکردن از نماینده های خودمون باعث نشیم هر مسئول و هر کسی اجازه توهین به ما رو به خودش بده و کم کاری های خودش رو بر گردن ما دانشجویان بندازه ! دوستان مشکلات زیاده و راه حل مشکلات هم زیاد ! بهترین راه رو پیدا کنیم !
امیدواریم این مطلب هم در برد آزاد نصب بشه تا روند پیش گرفته شده که کمکی به حل مشکلات نمی کنه و فقط به تخریب نماینده های ما و در اصل خود ما منجر می شه متوقف بشه و اونوقت باید دنبال راه بهتری برای حل مشکلاتمون باشیم !
موفق و موید باشید .
[ دوشنبه 7 اردیبهشت 1388 ] [ 02:38 ق.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?