تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


باز هم همون قصه ای که هر سال تکرار می شه داره اتفاق می افته ، پدیده ای که سالی یک بار اتفاق می افته و توی این جریانات سرنوشت خیلی ها رقم می خوره ، پدیده ای به نام کنکور ...

لطفاً ادامه مطلب را مشاهده کنید .

ait86

در اخبار اعلام شد که نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1388 تا 10 مرداد روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان تا حدود 10 روز فرصت دارند تا نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند . راستش با شنیدن این خبر یاد سال 86 افتادم که ما هم توی یه چنین موقعیتی قرار گرفتیم . توی اون زمان سخت ما انتخابی کردیم که اگر الان به همون موقع برگردیم شاید بعضی از ما دیگه چنین انتخابی نکنیم ! نمی گم همه این حس رو دارند ولی مطمئنم افرادی با این دید هم وجود دارند . وقتی با این افراد برخورد می کنیم اکثر اونا دلیل نارضایتی خودشونو این جور بیان می کنند که ما در زمان انتخاب این دانشگاه از شرایط آن خبری نداشتیم و اطلاعاتی که در اختیار ما بود کاملاً متفاوت با وضعیت موجود دانشکده بود . راستش توی اون زمان تنها منبعی که ما بهش دسترسی داشتیم سایت دانشگاه بود و توضیحاتی که در دفترچه کنکور نوشته شده بود . ولی شاید الان بعضی از ما که دوباره اونا رو می خونیم با یه لبخند افکار خود را در زمان انتخاب مرور کرده و با شرایط فعلی مقایسه کنیم . بعضی اوقات به این مسئله فکر می کنم که اگر منبعی وجود داشت که در زمان انتخاب رشته ما و یا ورودی های 87 اطلاعات کافی و لازم را در اختیار ما قرار می داد چنددرصد از این ترکیب دانشجویان فعلی ثابت می ماند .
وبلاگ دانشجویان ورودی 86 دانشکده نفت آبادان به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی که هر ساله تکرار می شد و نهایتاً به ضرر دانشجویانی می شد که بدون شناخت کافی به دانشکده نفت آبادان راه پیدا می کردند و سپس از انتخاب خود پشیمان می شدند ، وظیفه خود می داند تا امسال برای دانشجویانی که قصد ورود به دانشکده نفت آبادان را دارند ، توضیحاتی را در این حد که این عزیزان از دانشکده نفت آبادان شناختی کلی داشته باشند به آنان ارائه دهد.
لازم به ذکر است که این اطلاعات در چند قسمت مجزا ارایه می شود و بر روی وبلاگ ورودی های 86 دانشکده نفت آبادان قابل دسترسی است .

برای شروع ابتدا اجازه دهید که کمی درباره دانشگاه صنعت نفت صحبت کنیم . در ابتدا این مقدمه که از سایت دانشگاه گرفته شده است را مطالعه بفرمایید .
"با توجه به اهمیت صیانت منابع عظیم نفت و گاز در كشور، تربیت نیروی انسانی متخصص جهت توسعه و بهره‌برداری بهینه از این منابع در زمره اولویت‌ها و اهداف راهبردی وزارت نفت قرار دارد. جهت نیل به این هدف، دانشگاه صنعت نفت مأموریت دارد تا با بسیج تمامی امكانات در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری، این نیاز مهم را برآورده سازد. لذا دانشگاه صنعت نفت علاوه بر ارائه دوره‌های تخصصی در مقاطع مختلف، با یجاد زمینه همكاری با دانشگاه‌های داخل و خارج از كشور، به این امر مهم اهتمام ورزیده گام‌های اساسی برداشته است "
در مجموع دانشگاه صنعت نفت دارای چهار دانشکده در شهر های تهران ، آبادان ، اهواز و محمودآباد می باشد و مجموعاً 12 رشته در این دانشگاه تدریس می شود که به تفکیک دانشکده عبارتند از :

دانشکده نفت اهواز :

مهندسی شیمی ( صنایع گاز ) 
مهندسی شیمی ( انتقال و فرآوری گاز ) 
مهندسی استخراج نفت ( حفاری )
مهندسی نفت ( مخازن نفت )
مهندسی نفت ( بهره برداری از منابع نفت)

 

دانشکده نفت آبادان :

مهندسی نفت - گرایش اكتشاف
مهندسی ایمنی - گرایش بازرسی فنی 
مهندسی ایمنی - گرایش حفاظت فنی
مهندسی شیمی – گرایش آتش

 

دانشکده نفت تهران :


حسابداری
مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون
اقتصاد انرژی (مدیریت اقتصاد نفت)


(این اطلاعات از سایت دانشگاه اقتباس شده و از اینکه در سایر دانشکده ها کامل هستند یا نه مطمئن نیستیم ، رجوع کنید به دفترچه کنکور)

دانشکده نفت آبادان :
قدیمی ترین دانشکده و در اصل پایه و اساس شکل گیری دانشگاهه صنعت نفت بوده که در سال 1318 تشکیل شده و یکی از قدیمی ترین دانشکده ها در کشور می باشد . در گذشته نام  AITیا Abadan  Institute of Technology به آن اطلاق شده و دارای اعنباری بین المللی بود . در کل دانشکده نفت ابادان دارای سابقه ای بسیار درخشان بوده اما پس از جنگ تحمیلی شرایط دانشکده تغییر کرد و به صورت فعلی درآمد که می توان گفت حداقل از اعتبار بین المللی خبری نیست !
همانطور که دانشکده نفت آبادان در طول جنگ به شرایطی متفاوت دچار شد ، شهر آبادان نیز در طول جنگ دچار تخریب هایی شد که هنوز هم می توان آنها را در سطح شهر مشاهده کرد اما بطور کلی در حال حاضر آبادان دارای شرایط مناسبی نمی باشد که در انتخاب رشته باید به این نکته هم دقت کافی داشت البته ممکن است انتخاب دانشگاه نسبت به شهر برای افرادی اولویت داشته باشد . به هر حال در رابطه با شهر آبادان نیز در قسمت های بعد صحبت خواهیم کرد .
دانشکده نفت آبادان دانشکده ای کم جمعیت می باشد که این مطلب دارای معایب و محاسنی می باشد که در جای خود مختصراً توضیح داده خواهد شد . در رابطه با مسایل رفاهی شامل خوابگاه ها ، غذا و ... و همچنین مواردی که در دفتر چه کنکور ذکر شده نیز مسایلی مطرح خواهد شد .
به جز موارد فوق در رابطه با تعهد کاری ، وضعیت ظاهری دانشکده ، نقش زبان در دانشکده ، جو موجود در دانشکده و ... مسایلی را در آینده ای نزدیک مطرح خواهیم کرد و به بیان واقعیات خواهیم پرداخت . البته بیان این مسایل تنها در حدی خواهد بود که برای شناخت کلی دانشکده جهت ورود لازم باشد و نه بیشتر ! احتمالاً در قسمت بعد ، در رابطه با معرفی اجمالی چهار رشته موجود خواهیم  پرداخت ...
امیدواریم این عمل ما در جهت کمک به دوستانی که تمایل به انتخاب دانشکده نفت ابادان به عنوان محل ادامه تحصیل خود دارند مفید واقع شود .

ادامه دارد ...
[ پنجشنبه 1 مرداد 1388 ] [ 07:22 ب.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?