تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


در این قسمت به سایر موارد باقی مانده و لازم به ذکر اشاره می کنیم :
لطفاً ادامه مطلب را مشاهده نمایید 

_ جمعیت دانشکده نفت ابادان
همانطور که ملاحظه کردید تنها چهار رشته کارشناسی در این دانشکده وجود دارد بنا بر این دارای جمعیت زیادی نمی باشد . که با رشته های کارشناسی ارشد معمولاًً از هفتصد و خورده ای تجاوز نمی کند . که می بینید جمعیت زیادی نیست این مسئله معایب و محاسنی دارد که می توان به آن اشاره کرد : از معایب آن می توان به تفاوت اساسی با سایر دانشگاه ها و در نتیجه تفاوت ساختاری آن در برخی موارد اشاره کرد و قوانینی که بعضاً متفاوت می باشد اشاره کردو از محاسن آن می توان به وجود جو دوستانه که به علت شناخت افراد زیاد بوجود می آید اشاره کرد .

_ شهر آبادان
متاسفانه شهر آبادان از نظر امکانات در سطح مطلوبی به سر نمی برد و شهر بسیار کوچک و محرومی حساب می شود که فاقد امکانات لازم می باشد . البته اگر تصمیم خود را گرفتید زیاد نگران نباشید چون شما به جز موارد خاصی از جمله تفریح نیازی به بیرون رفتن از دانشکده ندارید . اما به هر حال به این مسئله هم نمی توان بی تفاوت بود .

_ تسهیلات رفاهی
از لحاظ تسهیلات واقعاً برخی موارد برجسته وجود دارد از جمله این که در اینجا بر خلاف تمام دانشگاه های کشور شما نیازی به پرداخت مبلغی جهت دریافت خوابگاه و غذا ندارید که مطلب مهمی است .
در این دانشگاه با تعهدی که شما به دانشگاه می دهید چهار سال از امکانات دانشکده به طور رایگان استفاده می کنید و در ازای آن باید دو برابر این مدت یعنی هشت سال برای شرکت نفت خدمت کنید . پس شما با این تعهد شامل قانون استفاده از کمک هزینه ی ماهانه که به حساب شما ریخته می شود ، می شوید و همچنین در ابتدای ورود مزایایی از قبیل دریافت هدیه ورود (برای معدل های بالاتر از کف اعلام شده احتمالاً 19) ، گرمکن ورزشی و mp3 player ( یا واکمن) می شوید . نکته دیگر اینکه کتابهای درسی توسط خود دانشکده تامین می شود و شما نیازی به تهیه کتاب نخواهید داشت .
از دیگر امکانات می توان به خوابگاه های نسبتاً مناسب تر از سایر دانشگا ها از نظر تعداد نفرات اشاره کرد (البته خبری از سوییت و هر اتاق یک تلویزیون و این جور حرفا نیست )
_ زبان انگلیسی
در این دانشکده کتاب ها به زبان انگلیسی است و برخی از اساتید انگلیسی تدریس می کنند اما اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید اصلاً نگران نباشید چون هیچ مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد ! نگران نباشید .
و در یک کلام اگر می خواهید زبان را یاد بگیرید و اگر بخواهید تاکید می کنم اگر بخواهید این جا محیط خوبی خواهد بود !

_ وضعیت ظاهری
دانشکده از نظر ظاهری در محوطه اصلی خود قابل قبول است اما در قسمت های دیگر شاهد انجام طرح های عمرانی هستیم که سالهاست در حال انجام هستن و تازه دارن به یه جاهایی می رسن از جمله خوابگاه و استخر که تازه قراره مهر ماه افتتاح شن . خلاصه اینکه اگه اومدید انتظار یه محیط ایده آل رو نداشته باشید بهتر از دو سه سال گذشته شده اما هنوز ممکنه جا بخورید !

صحبت پایانی :
دوستان عزیز ما وظیفه خود دانستیم تا شرایطی که لازم است به اختصار برای شما بیان کنیم و شما را در انتخاب دانشکده نفت ابادان به عنوان رشته /شهر خود یاری کنیم . امیدواریم صحبت های ما راهگشای شما بوده باشد .
به خاطر داشته باشید وقتی شما بخواهید انتخابی را انجام دهید باید خوب تمام جوانب را بسنجید تا بعداً پشیمان نشوید . در انتخاب خود به مواردی چون علاقه مندی به رشته مورد نظر ، دوری از خانواده ، زندگی متفاوت خوابگاهی ، وضعیت شهر محل تحصیل و تحمل سختی های موجود توجه داشته باشید و بدانید که هیچ کس این موارد را نمی تواند برای شما تشخیص دهد و هیچ کس نمی تواند برای شما انتخاب موفقی بکند به جز شخص شما !
پس با توکل به خدا و ملاک قرار دادن شخصیت خود با تفکر اقدام به انتخاب رشته کنید ان شاالله که در بهترین موقعیت ممکن قرار گرفته و موفق شوید .  

پایان .
[ شنبه 3 مرداد 1388 ] [ 04:36 ب.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?