تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


سلام به دوستان عزیز !
امیدوارم که سال تحصیلی خوبی رو آغاز کرده باشید و ترمی سرشار از موفقیت رو پیش رو داشته باشید . راستش وقتی تابستون می شه و واسه سه ماه می تونیم از هیاهو و مشکلات این دانشکده دور شیم اولش خیلی خوشحال می شیم ولی یه مدتی که می گذره یه جورایی خسته مون می شه و دلمون واسه بقیه بچه ها تنگ می شه این می شه که آخرای تابستون دوست داریم هرچی زودتر برگردیم دانشکده . اما همین که میایم و دو روزی که میگذره این قدر چیزای عجیب غریب و اعصاب خرد کن می بینیم که از دانشکده که هیچ ، از زندگی هم سیر می شیم ! 
نمونش همین انتخاب واحد ! بگذریم از مشکلاتی که مربوط به دانشکده ماست و در سال های گذشته هم بوده ، خداوکیل امسال چه بلایی به سر ما آوردن ؟!!

لطفاً ادامه مطلب را مشاهده کنید ...

یادم میاد اولین اطلاعیه ای که تو سال تحصیلی جدید تو برد آموزش دیدیم این بود که آموزش از شنبه تا چهارشنبه فقط بازه ، اونم چهارشنبه یک ساعت زودتر تعطیل می شه و از همه این ها گذشته آموزش محترم صبح ها قبل از ساعت نه و نیم صبح باز نمیشه . حالا بین ساعت هشت صبح (آغاز ساعت اداری) تا ساعت نه ونیم صبح چه اتفاقی قراره تو آموزش و پشت درهای بسته بیفته ، خدا می دونه ! ولی هرچی قراره بشه قاعدتاً دانشجو نباید اونجا باشه و ببینه !!! شاید این هم در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به دانشجو باشه ، نمی دونم !
حالا ای کاش در ازای این کاهش ساعت کاری آموزش حداقل یکم کیفیت کارا بالا می رفت . بالا که نرفت هیچ ای کاش همون جور مثل پارسال باقی می موند ! آخه از کجاش بگم ؟ از انتخاب واحدمون ؟ از گروه های ارائه شده در سایت ؟ از تغییر ساعت کلاس ها ؟  از تغییر چارت درسی ؟ از کجا !؟
بزارید از انتخاب واحد بگیم ! تاریخ انتخاب واحد که واقعاً محشر بود ، دیگه هیچ حرفی توش باقی نمی مونه . آخه من نمی دونم تاریخ 31 شهریور وقت انتخاب واحده ؟ حالا از این بگذریم ، دو سه روز قبل از این تاریخ یه سری گروه ارائه شده اومد روی سایت که در طول این دو سه روز بارها و بارها دستخوش تغییرات مصلحانه ای گردید که تنها وتنها نشان از یک چیز داشت ، شک نکنید ! و اونم این که آموزش محترم برنامه ها را در طول همان دو سه روز تدوین فرموده ! ولی نه ... الان که فکر می کنم می بینم اون موقع هم هنوز برنامه جمع آوری نشده بود راستش همین الان هم جمع آوری نشده ! اگه شک دارید بگید ...
حالا این سه ماه تابستون آموزش محترم مشغول چه پروژه ای بودن که وقت نکردن برنامه رو بچینن به من و شمای دانشجو مربوط نیست ! وقتی هم بگیم بقیه دانشگاه ها همون آخر نیم سال دوم برنامه ترم بعد رو میدن میگن شما داری اعتراض الکی می کنی .. اونم دانشگاه هایی که واسه چند هزار دانشجو و ده ها رشته رو همزمان برنامه ریزی می کنن . حالا آموزش ما می خواد واسه چهار و فقط چهار رشته و ششصد و خرده ای نفر یه برنامه بریزه ما اینجا سراغ داریم درسی رو که استادش تا شهریور ماه اصلاً مشخص نبود ! نمی دونم واقعاً همه اینا طبیعیه یا اینکه ما زیادی حساسیم ! 
خب ، انتخاب واحد هم تموم شد . اما نکته جالبی که اینجا باید بهش اشاره کنیم مسایل بعد از انتخاب واحده . جالبترین مسئله عوض شدن بعضی از پیش نیاز ها بود که یهویی (!) و همینجوری اتفاق افتاد . خیلی باحال بود به خدا !! بعد هم که می رفتی می گفتی تو چارت درسی من نوشته که فلان درس رو می تونم بگیرم می گفتن خب چارت عوض شده ، حالا دیگه نمی تونی بگیری !!! به همین سادگی ! من نمی دونم آخه دیگه واسه چی به ما چارت درسی می دن اگه قراره بعداً عوض بشه ؟ اصلاً مگه فلسفه این چارت غیر از اینه که ما واسه چهارسالمون برنامه ریزی کنیم؟ اونوقت وقتی شما یه درسی رو که پیش نیازشو گذروندی بخوای بگیری نمی تونی میپرسی چرا ؟ میگن واسه شما ارائه نشده واسه 85ای ها ارائه شده ! نمی دونم این دیگه چه صیغه ای !؟ مگه درس رو واسه ورودی ارائه می دن؟ اون چارتی که به من می دن معنیش اینه که شما اینو بگیر ، خودت برنامه ریزی کن  نه این که این الکی دستت باشه تا ما گولت بزنیم بعد هم بهت بگیم چی بگیری چی نگیری ! نتیجه این هم میشه این که شما اگه چند تا واحد رو هرچند کم بیفتی باید درساتو رو نه ترم ببندی .
خلاصه این کار انجام شد و جالب اینجا بود که بنا به همین پیش نیازهای جدید ، درس بچه ها حذف شده بود ! و وقتی جناب مهندس مداحی با اعتراض افراد کثیری از دانشجویان مخصوصاً در درس آمار برای دانشجویان ایمنی و اکتشاف 86 روبرو شد (که پیشنیازش ریاضی2 بود ولی شده بود مهندسی) چارت به حالت اول بازگشت که البته بازگشتنش هنوز در پرده ای از ابهامه !
مسئله جالب بعدی این بود که گروه هایی که بر روی سایت اعلام شده بود تقریباً یه چیزایی تو مایه های کشک بود ! یعنی اگه شما مثلاً یه درسی رو چهارشنبه برمی داشتی فقط 1 از 35 احتمال داشت که تو همون ساعت باقی بمونه ! چون این درس ممکن بود به هر روزی و هر ساعتی تغییر پیدا کنه . خرجش هم یه اطلاعیه اس همین ! جدی می گم ، مثلاً همین انقلاب . دیدید که از روز سه شنبه یه گروهش رفت دوشنبه اون یکی گروهش هم یهویی شد جمعه ها اونم یه هفته در میون چهار ساعت !! آز شیمی یه دفعه از 18-16 می شه 16-14 اتفاق خاصی هم نمی افته ! و هزار تا مثال دیگه که اگه بخواید بدونید یه سر به برد آموزش بزنید کافیه.
اما از هرچی بگذریم از مراسم بیادماندنی حذف و اضافه نمی تونیم صرفنظر کنیم ! چه مراسم پرشکوهی بود ! فکر کنم باید شرح حذف و اضافه رو باید مبسوط بنویسیم و تالیف کنیم و در اختیار آیندگان قرار دهیم تا مبادا حذف و اضافه ترم اول سال 88 فراموش شود .
آموزش محترم اعلام کرده بودند که انتخاب واحد به صورت کاملاً حضوری انجام خواهد گرفت بنابراین دانشجویان به خاطر تکرار نشدن مسایل ومشکلات پیش اومده در سال گذشته ساعت 8 صبح جلوی در آموزش صف گرفتند دریغ از اینکه بخش آموزش ساعت نه ونیم به روی هوادران خود در را خواهد گشود . خلاصه بعد از اینکه آموزش ساعت نه ونیم باز شد دانشجویان متوجه شدند که انتخاب واحد توسط فرم هایی انجام خواهد گرفت که بر روی پرتال دانشکده موجود می باشد و باید همه برید سایت دانشکده این برگه رو پرینت بگیرید تا کارتون رو انجام بدیم ! خیلی جالب بود حالا همه دارن دنبال برگه می گردن اینور ، اونور ، تشکل ها ، خوابگاه یا هرجایی که بشه یه برگ کاغذ گیر آورد از اونطرف صفی که واسه پرینت گرفتن این فرم تو سایت تشکیل شده بود دیدنی بود ! واقعاً متاسفم واسه خودم که تو دانشکده ای درس می خونم که واسه حذف و اضافه هم خودم باید برگه اش رو بدم تا مبادا دانشکده کسری بودجه پیدا کنه ! واقعاً اگه آموزش روز قبل این فرم ها رو به تعداد دانشجویان تکثیر می کرد چی می شد ؟ آیا کاغذهای آموزش تموم می شد ؟ یا به دستگاه کپی فشار وارد می شد ؟ اینقدر که داره تو این دانشکده ریخت و پاش می شه ، اینقدر که داره هزینه های الکی و بیخود خرج می شه واقعاً مسئولین ترسیدند که یه وقت دچار کمبود هزینه و بحران مالی بشن ؟؟ و این ششصد برگه دانشگاه رو به نابودی بکشونه ؟ به نظر شما این کار معقول تره یا این که توی یه روز تنها و تنها پرینتر دانشکده (البته به جز اونایی که تو اتاق برخی مسئولینه) حداقل ششصد هفتصد برگه رو یه جا پرینت بگیره ؟ اگه این پرینتر خراب بشه آیا کسی حاضر هست پرینتر اتاقشو بزاره تو سایت ؟؟ بله ، دوستان عزیز مشکل ما یکی دوتا نیست ...
این هم گذشت ، رفتیم فرم رو پرینت گرقتیم و اومدیم تحویل بدیم گفتن که نه ! تا مدیر گروه زیرشو امضا نکنه ازتون تحویل نمی گیریم ! حالا بدو دنبال مدیر گروه ! و جالبتر از همه این ها این بود که تو اون روز از چهار مدیر گروه سه تاشون تشریف نداشتن !! بعد از کلی سردرگمی خلاصه باخبر شدیم معاونت محترم آموزشی دانشکده  فرم ها رو با عنوان "از طرف" امضا می کنند این شد که رهسپار اتاق مهندس مداحی شدیم ! صحنه ای رو که اونجا دیدم هیچ وقت فراموش نمی کنم . تصور کنید بیست سی نفر تو اتاق منتظر امضا هستند و مهندس مداحی پشت میز نشسته و تند تند داره امضا می کنه و میگه بعدی ! بدون اینکه حتی ببینه تو اون برگه چی نوشته ، اصلاً برگه حذف و اضافه اس یا فحش نوشته ! شاید اگه تو اون روز می خواستی ، می تونستی از مهندس امضای هر برگه و هر چی که دلت خواست رو بگیری چون مهندس فقط امضا می کرد !! حالا می خوام یه سوال بپرسم جداً حکمت این امضا چی بود ؟ وقتی زیر هر برگه ای اون روز امضا شد آیا این امضاها بیهوده و مسخره نبود ؟ حداقل وقتی این امضاها ارزش داشت که محتویات برگه چک می شد ! 
این پایان ماجرا نبود ! وتازه کار آموزش محترم شروع می شد . خلاصه گفتن برید پی کارتون ما انجامش می دیم بعد برید نتایجشو تو سایت ببینید ! حالا اگه مثلاً یه نفر برگش تو این شلوغی گم می شد دیگه باید ول معطل می چرخید ! گذشت وما تا بعدازظهرصبر کردیم که دیدیم بعله ... ! آموزش محترم گل کاشتن ! یکی واسش انجام نشده بود ، یکی واسش درسی رو گرفته بودن که اصلاً نخواسته بود ، واسه یه بازرسی با ایمنی ها کلاس برداشته شده بود و هزار تا چیز دیگه که خودتون می دونید به قول معروف حاجت ها حسابی با هم قاطی شده بود !! 
و در تمام طول این مدت درب آموزش هم بسته بود ! خلاصه بچه ها کلی اعتراض کردن و قرار شد آموزش تا ساعت پنج یعنی یک ساعت بیشتر بمونه و اشتباهاتشو تصحیح کنه . و بعد گفتن که هرکسی هم که واسش انجام نشد بره فردا بیاد کارشو راه میندازیم ! یعنی خلاصه فردا هم حذف و اضافه ادامه داره ! جداً یه سوال ، اگه قرار بود حذف و اضافه تو دو روز انجام بشه چرا این کارو به تفکیک ورودی انجام ندادن ؟ تا این همه مشکل هم درست نشه ؟! نمی دونم دلیل خاصی داره یا بعد از این همه سال تجربه کاری و دیدن هرساله این مشکلات هنوز این مسئله به فکر مسئولین محترم خطور نکرده !
اما دوستان عزیز ! بارها و بارها گفتیم وضعیت دانشکده ما همینطور باقی خواهد ماند و این مشکلات به هیچ وجه درست نخواهد شد ، مگر این که ما بخواهیم که این وضعیت تغیییر کند ! مطمئن باشید تا زمانی که ما با این وضعیت کنار بیاییم و اعتراضی نکنیم هیچ تحولی حاصل نخواهد شد ! چرا که من و شمای دانشجو هستیم که داریم این وسط ضرر می کنیم نه بقیه ! که برخی نه تنها ضرر نمی کنن بلکه بشدت هم دارن سود می کنن ! شک نکنید که اگر دل خودمان به حال خودمان نسوزد دل هیچ کس اینجا برای ما دانشجویان نخواهد سوخت ! کاری نکنیم تا آخر سر مصداق این عبارت شویم که :

ز که نالیم ؟ از ماست که بر ماست !!

موفق باشید[ چهارشنبه 15 مهر 1388 ] [ 10:47 ب.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?