تبلیغات
وبلاگ ورودی های 86 دانشگاه صنعت نفت آبادان


سلام !
دیروز جلسه ای تحت عنوان نشست هیئت رییسه دانشگاه با دانشجویان 88 در سالن آمفی تئاتر برگزار شد . جلسه ای که خیلی حرف و حدیث داشت اما خوشحالیم که این جلسه بهانه ای شد تا حرف هایی که مدت ها در گلو گیر کرده بود و داشت تبدیل به یک غده می شد را بیان کنیم ! حرف هایی که در دل همه ماست ولی جرات بیان آن را کسی ندارد شاید کسی دنبال دردسر نمی گردد . نمی دانیم اما ما این حرف ها را می زنیم هرچقدر هم موافق یا مخالف داشته باشیم مهم نیست ! حرف دلمون رو می زنیم ...
پس به ادامه مطلب برید و گزارش اختصاصی وبلاگ دانشجویان ورودی 86 رو از این جلسه بخوانید (خواهشاً روش وقت بزارید و حتماً نظر هم یادتون نره)از چند روز پیش می شد اطلاعیه های بزرگ و بنر های مراسم رو تو سطح دانشکده دید !

" نشست رییس و هیئت رییسه دانشگاه صنعت نفت با دانشجویان عزیز ورودی 88 "

 اونقدر بزرگ و تو چشم نوشته بودنش که انگار می خواستن چشم فلک دربیاد ! باید هم در بیاد ، اصلاً کور شه اونی که نتونه ببینه !! مگه چند دفعه تو یه دهه ممکنه یه چنین اتفاقی بیفته ؟ جمع شدن هیئت رییسه یک جا ، اونم تو دانشکده نفت آبادان یه اتفاقیه که به این سادگی ها نمی افته ! مثل همون ستاره دنباله دار که نمی دونم هر چند هزار سال یه بار دیده می شه ، حالا هم یه ستاره البته با هفت هشت تا دنباله بعد نمی دونم چند سال دیده شدن . 4 تا بنر که نه باید 40 تا بنر می زدن ، باید تو شهر آگهی می زدن ، باید تو بیست و سی اعلام می کردن ولی خوب نمی شد سال اصلاح الگوی مصرف بود و همین قدر کفایت می کرد ولی هیچوقت یادتون نره که این هیچی از ارزشهای این جلسه و برگزارکنندگان اون کم نمی کنه !
روال کلی این جلسه به این شرح بود که هرکدام از اعضای محترم هیئت رییسه و البته رییس محترم دانشگاه در ابتدا درباره حوضه (ببخشید ، اشتباه شد : حوزه) کاری خودشون توضیحاتی دادن و بعد قرار شد که دانشجویان سوال بپرسند و اعضای محترم هیئت رییسه پاسخگو باشند .
این ساده ترین نگاهی بود که می شد به این جلسه داشت اما حقیقت جلسه مطلب دیگری بود لذا تصمیم گرفتیم تا شرح کاملی بر جلسه بنویسیم. پس بخونید شرح جلسه اختصاصی وبلاگ دانشجویان 86 دانشکده نفت آبادان رو بر نشست کاملاً صمیمی اعضای هیئت رییسه با دانشجویان 88 :
جلسه جالبی بود ! نه فقط برای 88 ای ها که برای سال بالایی ها هم خیلی جالب بود . آخه شما نمی تونید تصور کنید دیدن هیئت رییسه دانشگاه که اسم بعضی هاشون رو حتی سال چهارمی ها هم نمی دونستن چه جذابیتی داشت ! 
در ابتدای جلسه پس از مقدمات مراسم و عرض خوشامد گویی به اعضای محترم هیئت رییسه و البته رییس دانشگاه ، دکتر راشد رییس دانشگاه صنعت نفت شروع به صحبت کردند و در طی سخنانشون به دانشجویان ورودی 88 تبریک گفتند و ورودشون به دانشگاه صنعت نفت رو خوشامد گفتند و ضمن معرفی اجمالی از دانشگاه بیان کردند که دوران تحصیل در دانشگاه از دوران مهم زندگی هر فرد است و اگر به قصد قرب خداوند انجام گیرد می تواند زمینه ساز پیشرفت های بزرگی در انسان گردد .
پس از رییس دانشگاه دکتر هلالی معاونت آموزشی دانشگاه شروع به صحبت کردند و در ابتدا ضمن بیان این که در هر دانشکده چند رشته وجود دارد عنوان کردند که ایجاد دو رشته دکترا در دانشکده نفت اهواز و یک رشته کارشناسی ارشد در دانشکده نفت آبادان که در مراحل پایانی خود به سر می برد در دست بررسی است . ایشان اظهار کردند که سازمان سنجش بیست نفر بیش از ظرفیت دانشکده نفت آبادان را ثبت نام کرده که هم جای خوشحالی است هم تاسف چرا که بیست نفر بیشتر میتوانند از امکان تحصیل در دانشکده نفت آبادان برخوردار شوند و تاسف از جهت که امکانات . همچنین فرمودند که سیاست دانشگاه بالابردن سطح کیفی است نه کمی و وزارت علوم هم همین مطلب را خواستار است که نیروهای کیفی وارد کار شوند و تمام تسهیلات هم در همین جهت کیفی است از جمله کمک هزینه و استخدام و ... ایشان فرمودندکه امسال در دانشکده نفت آبادان دانشجویان سطح بالایی وارد شدند و کیفیت بالا رفته . وهمچنین بیان کردند که آیین نامه های آموزشی تماماً و بطور کامل در برد نصب می شود (البته نگفتند کدوم برد شاید منظورشون برد اتاق خودشون بود !) و دانشجویان حتماً آنها را مطالعه کنند .
ایشان به عنوان فردی که بیست سال پیش وارد این دانشگاه شد از دانشجویان 88 گله کرد که چرا یک هفته کلاسها را تعطیل کردند و گفتند که این بی نظمی حتی در پیش دبستانی (!!) و راهنمایی و دبیرستان هم وجود ندارد .

پس از ایشان مهندس متوسل معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه شروع به صحبت کردند و گفتند چند سال است که در خدمت دانشجویان این مرز و بوم اسلامی هستم . (البته دقیقاً نگفتند چند سال و فقط به گفتن "چند سال" اکتفا کردند) و فرمودند دانشگاه ما بهترین نیست ولی بر طبق آمار از لحاظ امکانات دو برابر دانشگاه های وزارت علوم است ! (این هم از اون آمارا بود ها !) ایشان فرمودند خوبی و بدی نسبی است و از ما بهتر هم هست (اختیار داری مهندس ! کی بهتر از شما می شه ؟! اگه بهتر از شما بود که الان شما اون بالا نبودی ! ) اما ما در جهت رضایت دانشجو تلاش می کنیم . (مرسی !)
ایشان همچنین فرمودند : " که حالا متاسفانه یا .. (بعد که فهمیدند چی دارن می گن جمله رو ادامه ندادن !!!) یکی از قسمت هایی که زیر نظر ماست کمیته انضباطی است و همیشه شاکی ما نیستیم بلکه به مشکلاتی که میان دانشجویان پیش می آید رسیدگی می کنیم " (چقدر زحمت می کشید آخه ! ما راضی نیستیم ..) و گفتند بعد از چهار سال از شما نمی پرسند وضعیت غذا و خوابگاهتون چه طور بود و از درستون می پرسن (دیگه معنی این حرف کاملاً مشخصه !)
پس از آن معاون طرح و برنامه ریزی دانشگاه دکتر بهبهانی شروع به صحبت کردند فرمودند شما جای مقدسی پای گذاشتید و از امکانات استفاده کنید تا به افتخار از دست رفته دانشگاه برگردیم و گفتند دانشگاه نیروهای خوبی را تحویل وزارت داده است و فرمودند دانشکده ما چند خصوصیت دارد که که بقیه دانشگاه ها ندارد :
اول از همه ارتباط قوی با صنعت ... (گفتن این حرف همان خنده ی حضار در سالن همان . طوری که این بنده خدا فکر کرد حرف خنده داری زده !) و نزدیکی به دو صنعت پتروشیمی و پالایشگاه آبادان که خصوصیت خوبی هست  .
و دوم هم تدریس دروس به زبان انگلیسی (باز هم اینجا حضار خندیدند و این بنده خدا دیگه مات و مبهوت مونده بود که چی شده ! حق هم داره بنده خدا ... چه میدونه این جا چه خبره ؟ از کجا بدونه آخه؟ کی می خواد بش بگه ؟ انتظاراتی داری ها !) و من همیشه به دانشجویان گفتم تسلط شما به زبان انگلیسی کمتر از مدرک مهندسی نیست و شما از جزوات و کتاب های فارسی اجتناب کنید ...
در اینجا ایشون صحبت هاشون رو تموم کرد ولی دکتر راشد چیزی آروم بهشون گفت که دوباره میکروفون رو گرفتند و شروع کردند به صحبت درباره طرح 20 ساله دانشگاه صنعت نفت برای اولین بار!
یه نکته جالب اینجا بود که ایشون فرمود پیش نویس آماده است و این برنامه تا چند ماه آینده تدوین می شه و افق های ما رو تا سال 1404 مشخص می کنه یه سوالی داره منو دیوونه می کنه :  اگه برنامه هنوز تدوین نشده و الان هم سال 88 هست چرا پس پایان طرح سال 1404 است ؟ این که 16 سال بیشتر نمی شه !!! پس اون 4 سال دیگش چی می شه؟؟
جذب هیئت علمی و پیشرفت تحصیلات تکیلی از برنامه های آتی اعلام شد و ایشون گفتند که ما دنبال کمیت نیستیم و هدفمون اینه که فارغ التحصیلان ما همان فارغ التحصیلان ای.آی.تی باشند .
پس از ایشون دکتر شریعتی (البته اون مرحوم رو نمیگم) معاون پژوهشی دانشگاه شروع به صحبت کردند و گفتند من هم سال 58 تو همین آمفی تئاتر ثبت نام کردم ... 
ایشون گفتند فعالیت های پژوهشی بیشتر مربوط به تحصیلات تکمیلی است اما شما هم می تونید با همکاری با بخش ارتباط با صنعت ( یه همهمه دیگه ! ) و انجمن علمی در بخش نشریات و ... مشارکت کنید . و امکانات این بخش را پایگاه های اطلاعاتی عنوان کردند که دانشجویان می توانند استفاده کنند .

بسم الله الرحمن الرحیم ... بنده شیشه ساز هستم سلام عرض می کنم خدمت فرزندان خودم ! این جملاتی بود که معاونت پشتیبانی دانشگاه دکتر شیشه ساز (همونی که بش میگن شیشه بزرگه ! همه هم فقط اسمشو بلدن و هیشکی ندیده بودش ! البته از نظر هیکلی که بزرگ برازندش بود ولی ...) با اون صحبت هاشون رو شروع کردند ! و گفتند که حوزه من با دانشجو ارتباط زیادی ندارد و دکتر راشد که از من خواستن بیام گفتم ارتباط کاری ندارم و خلاصه واسه عرض سلام اومدم (جداً منت گذاشتید) و به عنوان یک پدر این توصیه رو به فرزندان خودم دارم که قدر وقت و جوانی را بدانید 

پس از ایشون آقای گیم دبیر هیئت رییسه که تا اون لحظه با خیالی راحت نشسته بودن و اطراف رو نگاه می کرد شروع به صحبت کردند . ایشون فرمودند که سرمایه شما سلامتی و وقت شماست و محیط دانشگاه محیطی سیاسی و متفاوت است پس من شما را به مطالعه و خواندن روزنامه و دیدن اخبار دعوت می کنم... (البته تقارن پذیرایی با صحبت های ایشون بسیار بجا بود که جا داره از مسئولین ذیربط تشکر کنیم )

پس از ایشون دکتر بهرامی معاون سنجش و نظارت دانشگاه سخنرانی کردند و در ابتدا اعلام کردن که عضو هیئت رییسه نیستم ولی سعی می کنم پشتیبانیشون کنم (مرسی) ایشون فرمودند سنجش و نظارت زیر نظر معاونت آموزشی است و کار ما این است که اساتیدی که برای شما تدریس می کنند را ارزیابی می کنیم و روی کارشون نظارت می کنیم (ا... مگه استادای ما ارزیابی هم می شن ؟) و برنامه ریزی های آموزشی را کنترل می کنیم .
ایشون گفتند که در سال گذشته 180 نفر درخواست ورود به دانشگاه جهت تدریس و هیئت علمی رو داشتن اما ما تنها افرادی رو وارد کردیم که صلاحیت دانشگاه صنعت نفت رو داشتن (میگه : چیزی که عیان است ، چه حاجت به بیان است ؟ ما که نمونش رو زیاد دیدیم ! همین ترم پیش ... دکتر ز. استاد شیمی تجزیه بچه های 86 گواهی بر این مدعاست )  ایشون فرمودند که الان بیش از ده سال است که حتی یک عضو هیئت علمی هم وروددی نداشتیم ! (چه بهتر ! پاینده باشن و جاوید افرادی که الان بیست سی ساله هیئت علمی هستن و اونقدر دیگه قوی شدن که شما هم نمی تونید تکونشون بدید ! اصلاً می خواید موروثی اش کنید ها؟ یعنی از فرد هیئت علمی به پسر و نوادگان بهتره نه؟ ) و ما قبول داریم که الان کمبود هیئت علمی داریم . (تا همین جاش که قبول دارید باید نماز شکر بجا آورد! اما زیاد خودتونو ناراحت نکنید ها ! چیز مهمی نیست ...)

پس از اتمام سخنرانی اعضای محترم هیئت رییسه مقرر شد تا دانشجویان سوالات خود را بپرسند اما خب قاعدتاً اون کسی که اومده این جلسه رو یرگزار کرده بلده چکار کنه تا وسط سوالات این همه دانشجو که دلشون پر از حرفه گیر نیفته و فقط سوالاتی رو جواب بده که جوابش " ان شاالله پیگیری می کنیم تا تسریع بشه " این شد که مجری سریع اعلام کرد فقط دانشجویان 88 می توانند سوال بپرسند ! این حرکت مجری اعتراض شدید دانشجویان را به همراه داشت و در مقابل دانشجویان معترض مجری مجدداً حرف خود را تکرار کرد که فقط دانشجویان ورودی 88 ! و دانشجویان معترض وقتی با این رفتار از جانب رییس دانشگاه مواجه شدند تماماً سالن آمفی تئاتر را به نشانه اعتراض ترک کردند !! (و شاید اینجا برخی نفس راحت کشیدند که مجبور به پاسخگویی نیستند)
(در اینجا بعلت اینکه ما در بخشی از مراسم حضور نداشتیم و مجبور شدیم از روی نوار ضبط شده گزارش را بنویسیم و کیفیت کار را پایین بیاوریم پوزش می خواهیم !) 
بعد از این ماجرا دانشجویان ورودی 88 شروع به پرسیدن سوال کردند ...
در ابتدا سوالی در رابطه با طرح استفاده از خدمات درمانی شرکت نفت پرسیده شد و مهندس متوسل گفتند که ما به توافقات اولیه رسیدیم و داریم پیگیری می کنیم تا درست شود و البته مشکل این را هم داریم که وزیر عوض شده و ما شاید مجبور شویم بحث را مجدداً از سر بگیریم .
سوال بعد در رابطه با بازدیدهای علمی بود که اعلام شد اردوها در اختیار تشکل هایی چون انجمن علمی است و دفتر ارتباط با صنعت هم پشتیبانی می کند ! و مهندس متوسل گفتند که دوستانی که می گویند بازدید های علمی نیست کم لطفی کردند و اینطور نیست ! و دکتر راشد هم صحبت های ایشان را تایید کردند و سپس دکتر شریعتی هم گفتند که شما آمار را از انجمن علمی بگیرید (اگر این عزیزان این حرف را زدند باید به یک فرد از انجمن علمی هم فرصت صحبت می دادند ، البته اگر تمام حقیقت این بود)
در رابطه با سطح پایین اساتید این طور پاسخ داده شد که بالاخره استادی را که وزارت علوم بهش اجازه تدریس داده ما نمی تونیم بگیم شما تدریس نکن ! (عجب !!) و البته از جانب دکتر بهرامی عنوان شد که شما حتی در دانشگاه ام.آی.تی هم که برید استاد های ضعیف هستند ! (پس قاعدتاً با این نتیجه گیری دانشگاه ما الان با اونجا سطح علمی برابر داره !  بفرما ... دیدید مشکلی نیست ؟) و بعد فرمودند که شما با تکمیل فرم های ارزشیابی به ما کمک کنید و شما نقش دارید و از این حرف ها و البته بعد که دیدن یکمی اوضاع داره بد میشه گفتند البته شما فقط بخشی از نظرسنجی  هستید ، رییس دانشگاه و هیئت علمی و... هم همه باید نظر بدن ! (آخه راست میگه بنده خدا ... ما فقط قراره یه نمره از استاد بگیریم و تموم ولی اونا قراره باهم کار کنن ، همکار شن ، حقوق بگیرن ، چشمشون تو چشم همدیگه می افته ! خب اونا باید همدیگرو بپسندن دیگه ! دانشجو چیکارست ؟)
ایشون فرمودند شما عامل اصلی هستید ! و به طور سربسته گفتند که شما فقط اساتیدی را بد انتخاب می کنید که بد نمره بدهند . خلاصه با این حرف گفتن که تقصیر شماست . اما آیا این واقعاً حقیقت دارد ؟ وقتی ما برای استاد دکتر ح.  فرم ارزشیابی رو ضعیف و حتی با ستون اضافی خیلی ضعیف پر می کنیم آیا شما اصلاً فرم ها رو می بینید ؟ یا اصلاً زورتون به اون عضو هیئت علمی می رسه که دیگه نزارید تدریس کنه ؟ شما می دونید استاد س.ج.ه که تو دانشگاه شده آچار فرانسه و حداقل هفت هشت تا درس رو در یه ترم ارایه میده که هیچ ارتباطی به هم ندارن برای ما سر کلاس به این نتیجه رسید که : 253=0 ؟ آیا میدانید همین استاد سر کلاس ریاضیات از روی کتاب درسی قرائت می فرمایند ؟ و کم پیش میاد دستشون به ماژیک یا گچ بره ؟ اینا رو میدونید ؟ شاید هم بدونید ولی زورتون به رفیق صمیمی فلان مسئول می رسه ؟ شما اساتیدی چون دکتر پ. ، مهندس م. ، دکتر ج. و چندین و چند استاد دیگه که احدی ازشون رضایت نداره و سطح شون از شاگرد آخر کلاس هم پایین تره رو می شناسید یا نه؟ شما اون استادی که یک ماهه درس یک ترم رو جمع می کنه و بعد کلاساش تعطیل می شه می شناسید یا نه ؟ ما اینها را به شما گفتیم یا نه ؟ سالهاست می گوییم و بعد از  ما هم سالها می گویند ولی این عناصر تکان خوردنی نیستند !!
بعد از این سوال یکی از دانشجویان ورودی 85 درخواست مطرح کردن سوالی را داشت که با مخالفت دکتر راشد روبرو شد . این دانشجو گفت ما شما را بعد از چهار سال دیدیم اما دکتر راشد گفت که ما تنها یک سال است که در این پست هستیم  . سوال اینجاست که جناب دکتر راشد اگه شما یک سال است رییس هستید پس چرا به دانشجویی که فعالیت یکساله شما را دیده پاسخگو نیستید ؟ پاسخ گفتن به دانشجویی که یک ماه است وارد دانشگاه شده و یک هفته آن را هم در دانشگاه نبوده کار مشکلی نیست ! این دانشجو هم پس از مواجهه با این رفتار دکتر راشد جلسه را به نشانه اعتراض ترک کرد .
دکتر راشد در این جا اعلام کردند که در یک سال ریاست ایشان اوضاع دانشگاه طبق آمار از تمام لحاظ نسبت به سالهای گذشته بهتر شده و بعد برای تصدیق حرفشون حرف عجیب و جالبی زدند و گفتند "همین جایی که شما نشستید آماده نبود ولی آماده شد" !!!!!
آقای دکتر راشد ! ضاهراً شما فراموش کردید که مراسم معارفه شما در همین آمفی تئاتر انجام شد ! آن هم همه دیدند کاری که دو سال بود پیش نمی رفت به محض این که قرار شد شما رییس شوید یک ماهه تمام شد تا شما در اینجا معرفی شوید ! آنوقت می گویید تکمیل آمفی تئاتر در زمان شما اتفاق افتاده ؟ با چه مدرکی می شود این حرف ها را زد؟ البته شاید این تکمیل همانند افتتاح استخر بود که در خرداد ماه اتفاق افتاد و ...
ادامه سوالات بچه های 88ای همانطور که انتظار می رفت و مسئولین نیز انتظار داشتند در رابطه با لب تاپ و ام پی 4 و البسه ورزشی و ... بود 
مهندس متوسل جواب جالبی در این رابطه دادند که باعث خنده حضار شد و ایشون گفتن کفشا رسیده ولی پیرهن ها تو راهه (تو این مایه ها که یه لنگه از کفشا رسیده و یه لنگش تو راهه ...) و بعد مهندس متوسل گفتند که برای ام.پی 4 ها بودجه به دانشکده رسیده اما دانشکده کوتاهی کرده ...
اینجا بود که دکتر نبهانی با صدای بلند پرسیدند : به دانشکده ابلاغ شده ؟ به کجا ابلاغ شده ؟ و مهندس گفتن که نمیدونم ، فکر کنم به امور مالی .... دکتر نبهانی اعلام کردن که هیچ چیزی به ما ابلاغ نشده . این شجاعت و بیان حقیقت توسط دکتر نبهانی وی را مورد تشویق تمامی حضار در سالن قرار داد و دکتر راشد در مقابل این عکس العمل به مهندس گفتند تسریع بشه ...
اینجا بود که دکتر شیشه ساز بلند شد و در پشت صحنه جایی که هنوز می شد او را دید شروع به صحبت با تلفن همراهشون کردن و برگشتن و اعلام کردن که مراحل پیگیری به دانشکده رسیده و به دکتر نبهانی گفتند که شما اشتباه می کنید و دکتر نبهانی چون از کار خودش مطمئن بود از جا بلند شد تا صحبتی بکند اما بدلیل صحبت های ردوبدل شده میان او و رییس دانشگاه از این امر منصرف شد و جلسه را ترک کرد . 
این حرکت دکتر نبهانی کافی بود تا تمامی حضار سالن به نشانه اعتراض به رییس دانشگاه و طرفداری از دکتر نبهانی سالن آمفی تئاتر را ترک کنند و جلسه را ناتمام بگذارند و با این حرکت ثابت کنند که هنوز دکتر نبهانی را دوست دارند .
دکتر نیز برای نشان دادن حسن نیتش با مسئول امور مالی دانشکده و تماس گرفت و گوشی خود را روی اسپیکر گذاشت و حرفش را ثابت کرد تا همه متوجه شوند حق با اوست !
اما این جلسه هرچند که از جانب مسئولین برگزارکننده هدفی جز بالابردن سطح مقبولیت هیئت رییسه در بین دانشجویان نداشت و الحمدالله که حاصل هم نشد اما بیان کننده خیلی چیزها بود و خدا رو شکر چهره و نیت زشتی که برخی از مسئولین داشتند را برای دانشجویان آشکار کرد .
و اما دو کلمه حرف حساب با رییس دانشگاه :
آقای دکتر ! تمام تلاش خود را کردید تا در نزد دانشجویان محبوب شوید اما این راهش نیست ! با این روندی که یک سال است پیش گرفتید جز برای یک قشر خاص که اخلاقی شبیه شما دارند محبوبیتی بدست نیاوردید و قول می دهیم که بدست نخواهید آورد ! برای کار اجرایی کردن علاوه بر تعهد به تخصص نیز نیاز است و این دو تواماً با هم بالهایی هستند که یک مجموعه را به سمت پیشرفت می برند . باور کنید با یک بال نمی شود پرواز کرد ! با تعهد محض و یا تخصص محض نمی توان قدم از قدم پیش گذاشت ! جذب نیروهایی متخصص و متعهد در دانشگاه نیازی است که سالها احساس می شود ولی متاسفانه هر رییس دانشگاهی که در این دانشگاه عزیز سر کار آمد تنها یک بعدی فکر کرد و عمل کرد و نتیجه این شد که ما امروز باید فقط حسرت گذشته را بخوریم و بگوییم ای.آی.تی فلان بود و فلان بود . هیچ گاه هم نخواستیم پیشرفت کنیم . البته کم کاری ما دانشجویان هم از عوامل اصلی این ماجرا بود ولی ضعف مدیریت که شاهد چنین وضعیت نابسامانی باشیم عامل اصلی ای امر است .
این که ما بگوییم  آمار می گوید دوره یک ساله من از زمان گذشته بهتر بوده و نگذاریم کسی اظهارنظر کند شیوه چه کسی است؟ آیا شیوه ائمه و بزرگان دینی ماست ؟ به هیچ وجه .... پس ما از چه کسی الگو گرفتیم که چنین رفتار می کنیم ؟ آیا الگوی ما باید حکومت های دیکتاتوری باشند یا بزرگان دینی ؟ ما را چه شده ...
آیا ما باید بنشینیم و شاهد این باشیم که شما بگویید تکمیل آمفی تئاتر کار شما بوده ؟ نه آقای دکتر ... این کار از دستاورد های دوران شما نبود !! از دستاورد های دوران ریاست شما پا گرفتن اساتید نالایقی بود که هنوز مشخص نیست در کدام رشته تخصص دارند ! از دستاورد های دوران ریاست شما تصویب برنامه ثابت غذایی بود تا شورای صنفی به آن اعتراض شدیدی کند و به حالت اولیه خود باز گردد ! از دستاورد های دوران ریاست شما افتتاح ارم و استخر بود که از افتخارات دوران شماست و به آن می بالید اما خود بهتر می دانید که ارم و استخر هنوز تکمیل نشده بودند که افتتاح شدند فقط به خاطر این که در دوران شما افتتاح شده باشند ! از دستاورد های دوران ریاست شما تصویب مفتضحانه آیین نامه نمایش فیلم در دانشگاه بود تا نشان دهد که برخی مسئولین هنوز در دهه شصت زندگی می کنند و تنها به پوسته و ظاهر دین رسیدند و از مفاهیم عمیق و ناب اسلام هیچ بویی نبردند و تا نشان دهد که اگر فردا قرار شد در وسط کلاس پرده بکشند تا مبادا نگاهی هرز رود ، کسی تعجب نکند !! آیا اینها از از دستاورد های دوران ریاست شما نبودند ؟؟ نمی دانید یا نمی خواهید بدانید؟! 
آقای دکتر چرا نمی خواهید باور کنید تمام حقیقت آن چیزی نیست که به شما می گویند ؟ چرا به این توصیه سرور و مولای متقیان امام علی (ع) عمل نمی کنید که هیچ مانعی میان تو و مردم نباشد مگر زبانت ؟ مگر ما شیعه آن امام بزرگ نیستیم ؟
چرا چنین جلسه ای برای اولین بار آن هم بعد از یک سال از ریاست شما باید برگزار شود ؟ آیا یک سال زمان کمی است ؟ یا شما می خواهید خود را با روسای پیشین بسنجید ؟ آیا نمی شد شما در این یک سال چند جلسه پرسش و پاسخ برگزار کنید و صحبت بچه ها را بشنوید ؟ اگر به حرف خود ایمان دارید که دوره شما بهتر بوده پس هراس شما از چیست ؟ چرا می ترسید مستقیماً به حرف دانشجو گوش کنید ؟ مگر می توان چشمان دانشجو را با این حرف که تمام اوضاع بسامان است بر روی حقایق بست ؟ 
شما در طول صحبت های خود در جلسه هیئت رییسه با دانشجویان 88 گفتید به این علت پاسخگوی ما نیستید که این جلسه مخصوص 88 ای هاست ! بسیار خوب ... ما منتظر جلسه ای برای دانشجویان سال های بالاتر هستیم و اگر این اتفاق نیفتاد بر همگان روشن خواهد شد که شما به صحبت های خود هم ایمان ندارید ! آقای دکتر شما یا نمی دانید مشکلات ما چیست یا اینکه می دانید و نمی خواهید آنها را حل کنید اگر آنها را نمی دانید پس شما باید بیش از ما مشتاق شنیدن صحبت های ما باشید اما اگر می دانید که وای به حال ما !
و نکته آخر اینکه دوران ریاست دکتر نبهانی اگر بهترین دوران ریاست دانشکده نباشد بدون شک یکی از بهترین دوره های آن است و دکتر نبهانی یکی از محبوب ترین چهره های این دانشکده است و خواهد ماند لذا این مطلب را بدانید که نمی توان کم کاری بعضی از مسئولین را به گردن ایشان انداخت ! ما خود شاهد بودیم که چه فشاری بر روی دکتر نبهانی در این مدت بود و مطمئن باشید که همیشه قدردان ایشان هستیم . آن شب هایی که دکتر نبهانی تا ساعت 3 نیمه شب در دانشکده حضور داشت برخی مسئولین در اهواز و برخی دیگر در تهران در خواب ناز در خانه های سازمانی خود بودند ! شما خود این را بهتر می دانید ... شما بهتر می دانید در آن زمان که دکتر نبهانی برای حل مشکل آب خوابگاه شخصاً به خوابگاه می رفت چه جلساتی در چه اتاق هایی برگزار می شد ! مشکل از دکتر نبهانی نیست که از جای دیگری است که باز هم شما خوب می دانید ! ان شاالله که دوران ریاست دکتر نبهانی تا مدتی که حداقل این مشکلات ما حل شود پایدار است .
بله آقای دکتر ! اینها درد ماست ! نه ام.پی 4 و البسه ورزشی ... اما ما منتظر شما هستیم تا حرف خود را بزنیم امروز 8/8/88 است تاریخ جلسه را شما تعیین کنید !!

دوستان عزیز خواننده ! با تمام وجود از شما خواهش می کنیم تا نظرات خود را در این موضوع از ما و از مسئولین دریغ نکنید در بخش نظرات این پست منتظر شما هستیم !

یا علی
[ جمعه 8 آبان 1388 ] [ 02:48 ق.ظ ] [ تمام بچه های 86 ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ متعلق به تمام بچه های
با صفای ورودی 86 دانشکده نفت آبادانه.
توی این وبلاگ هر موردی که مربوط
به 86 ای ها باشه یا دوست داشته باشیم که باشه یا هر چیزی که ما بچه های 86 دلمون بخواد ثبت می شه.
دوستان عزیز! هر کمکی از دستمان ساخته باشد دریغ نخواهیم کرد اما امکان ارسال جزوه درسی وجود ندارد.
استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد .
آمار بازدید
?